Újkenézi Általános Iskola és AMI

"Olyan lesz a jövő,mint a ma iskolája"( Szent-Györgyi Albert)

Iskolánk hetedikes tanulói 2023. május 31. és június 3. között határon túli tanulmányi kiránduláson vehettek részt Erdélyben.

A kirándulást megelőzően előkészítő órát tartottak a felkszítő pedagógusok. Megtekinthették a pályázatban szereplő helyszíneket, emlékhelyeket.

A hetedikesek a kirándulást követően értékelő óra keretén belül számolhattak be a hatodikosoknak az élményeikről, megszerzett tudásukról.

A hetedikes tanulók nagyon jól érezték magukat, egy életre szóló maradandó élményeket szereztek.

Köszönjük a pályázati lehetőséget a Bethlen Gábor Alapkezelő ZRT-nek!

Köszönjük a Kisvárdai Tankerületi Központnak a támogatást!

Köszönjük a Gáll-Travel Utzási Irodának a lebonyolítást!

PROGRAM:

1. nap: Nagy izgalommal készültünk az erdélyi utazásra, s végre felvirradt az indulás napja. Reggel 6 órakor indultunk az iskola elől. Az első állomás Nagykároly volt, ahol megismertük a gyönyörű Károlyi kastélyt és parkját, ahol több különleges növény is található. Ezt követően Ady Endre szülőházához Érmindszentre látogattunk, ahol megkoszorúztuk híres kötőnk szobrát. Zilah városában Ady Endre emlékek nyomában jártunk. Napunk utolsó állomása Kolozsvár volt. A Farkas utcai református templom hatalmas orgonáját és a falakra kihelyezett halotti leveleket, a Szent Mihály templomot és a mellette álló Mátyás szobrot, illetve Mátyás király szülőházát tekintettük meg. A nap végén szálláshelyünkre Várfalvára érkeztünk, ahol a finom vacsorával vártak.

2.     nap: Délelőtt rácsodálkozunk a természet fantasztikus erejére, a víz munkájára a Tordai-hasadéknál. Ezután egy városnézésen vettünk részt Marosvásárhelyen, ahol felújítás miatt csak kívülről tekinthettük meg a Kultúrpalotát. Ellátogattunk a Bólyai-szoborcsoporthoz és a Bólyai Gimnáziumhoz. A délután folyamán sétát tettünk Szovátán a Medve-tó körül, ahol a gyerekek a felesleges energiájukat egy kondi parkban vezethették le, majd egy finom fagylalt mellett hűsöltek. A második és a harmadik este a szállásunk már egy másik településen, Korondon volt. Az ízletes vacsora után az udvari sportjátékokat vették birtokba a diákok.

3.     nap: A délelőtti programunk, a Felsősófalvai testvériskola tanulóival való találkozás sajnos sztrájk miatt elmaradt.Így csak az iskola épületét és udvarát tekintettük meg. Ezt követően utunk a Parajdi Sóbányába vezetett, ahol megismerkedtünk a sófejtés történetével, jelentőségével, megcsodáltuk a sótömbökből készült szobrokat és az ökumenikus kápolnát is. A bányában töltött idő jó hatással volt a légzőszervrendszerünk egészségére. Délután a Bucsin-tető szerpentinjein kanyarogva jutottunk el a Pongrác-tetőn lévő Békás-tóhoz, ahol a tó valós és legendás kialakulásáról is mesélt az idegenvezetőnk. Már ez is ámulatba ejtette a kis csapatot, az igazi csodálat akkor érte őket, amikor megpillantották a Békás-szoros szépségét. Majd a kiadós séta után visszaindultunk a korondi szálláshelyükre. Bazár és vásárlás nélkül nem élet a kirándulás, Korondon volt lehetőségünk emléktárgyak vásárlására.

4.     nap: A reggeli elfogyasztása és a szobák átadása után, kicsit szomorúan, de lelkesen indultunk el kirándulásunk utolsó állomásaira. Farkaslakán megkoszorúztuk Tamási Áron síremlékét, ahol feleleventettük az író életútját, majd ezt követően a közelgő Nemzeti összetartozás napja kapcsán a Trianoni emlékműnél is koszorúzást tartottunk és rendhagyó történelemóra keretein belül elevenítettük fel az országunk tragédiáját. A Segesvár felé vezető utunk során híres költőnk Petőfi síremlékénél Fehéregyházán álltunk meg, ahol elhelyeztük az emlékezés koszorúját. Majd a Segesvári várban barangoltunk, ahol a vár történetének megismerése közben megtekintettük a még meglévő céhek tornyait, az óratornyot, melyben körbe forgó figurák láthatóak. A zilahi pihenő után utunk már a határhoz vezetett. Maroknyi csapatunk élményekkel, tapasztalatokkal gazdagodva tért haza.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 70
Heti: 134
Havi: 285
Össz.: 21 112

Látogatottság növelés
Oldal: Határtalanul 2023.
Újkenézi Általános Iskola és AMI - © 2008 - 2024 - ujkeneziskola.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »